Informace k ubytování v Jelení

Potřebné informace, doporučení, odpovědi na časté otázky...

Co důležitého s sebou:
- Teplé oblečení (i v létě). Jelení má studené klima, jsme 860 m n.m., hodně tu fouká. Na chodbách je zima i když se topí.
- Přezůvky (pantofle)
- Ručníky (můžeme dodat, když nebudete mít)
- Do jurty baterku nebo čelovku (jedna velká svítilna tam je)
- Pokud by vás bylo nad 30lidí, napsala bych vám, ať si část z vás vezme spacáky. Jinak jsou samozřejmostí povlečené peřiny a polštáře. Může tu být v noci chladněji, k dispozici jsou další deky na chodbě v peřiňáku.
Jakou máte kapacitu? Jak vypadá ubytování?

Spaní:
V prvním patře jsou čtyři pokoje, počet lůžek 3(4), 5(6), 3(4), 3(4). Číslo v závorce je pro lidi, kterým se nevadí uskromnit (rodiny, skauti atp.).

V druhém patře je malý třílužkový pokojík.

V přízemí je v jednom pokoji palanda-letiště, kam se vejde až 10 nenáročnch spáčů. Nebo pohodlněji méně lidí, větší rodina atp. Také dva malé pokojíčky pro nenáročné (2(3) a 2(3) lidi)

Možné je spaní v jurtě s vlastními kamínky na topení a jednoduché vaření, letiště zde jsou pro 4 lidi. Jurtu lze vytopit na velmi příjemnou teplotu, ale chce to v noci 1x přiložit:-)
Celkem se vejde až 30lidí.


Sociální zařízení:

V prvním patře je hezká společná koupelna (vana a záchod). 

V přízemí jsou zprovozněné (ale zatím nijak hezké) mužské záchody 3x, dámské záchody 3x, mužské sprchy 3x a dámské sprchy 3x.

Další:

V přízemí je kuchyňka pro hosty, navazující na společenskáou místnost/jídelnu s krbem. V kuchyni je 4-vařič a elektrická trouba, dostatek nádobí.
V domě není mikrovlnka.
Máme tělocvičnu s pěnovou podlahou, kapacita na jógu je 12lidí, na jiné aktivity podle potřeby místa :-)


Kolik máme zaplatit?

Pomalu se měníme...Ať chceme nebo ne :-))) Nejdříve lidé platili kolik chtěli. Byli jsme s tím spokojení a splnilo to svůj účel, až do ledna 2017, kdy bylo -30 stupňů a lidi platili málo :-D Topíme dřevem nebo ekobriketami, protopíme opravdu hodně, topíme někdy až 10měsíců v roce. Také postupně dům zlepšujeme a zvětšujeme obytnou část. Máme nyní společenskou místnost, další kuchyň, tělocvičnu. Všechny prostory vytápíme, uklízíme. Po spočtení nákladů (které jsou tady vyšší vzhledem k odlehlosti) nám vychází tato cena a doufáme, že ji lidi budou akceptovat a rozumět nám. Naši hosté jezdí hlavně za kouzlem tohoto místa a domu, za námi (většinou společně vaříme indické mňamky), za naprostým klidem. Má to tu zvláštní atmosféru a genius loci.

Pořád je ještě hodně práce před námi, dům byl 17let neobydlen a je to znát. Nábytek i některé koberce jsou různě darované. Nečekejte prosím žádný luxus a pohodlí.

Tak konečně ty ceny:

Zimní sezóna 1.10. - 30.4.

pobyt 2 noci
dospělý.............400,-Kč za noc
dítě 4-15let.......200,-Kč za noc

3 a více nocí
dospělý.............350,-Kč za noc
dítě 4-15let.......150,-Kč za noc
Pes....................200,-Kč za celý pobyt (za úklid navíc)
(přečtěte si info níže ohledně psů)


Ostatní část roku 1.5.-30.9.

2 noci
dospělý.............350,-Kč za noc
dítě 4-15let.......150,-Kč za noc

3 a více nocí
dospělý.............300,-Kč za noc 
dítě 4-15let.......100,-Kč za noc
Pes....................200,-Kč za celý pobyt (za úklid navíc)
(přečtěte si info níže ohledně psů)

Ceny platí v domě i v jurtě. 
Snídaně nejsou v ceně a není možné je objednat. Můžete použít kuchyňku.

Někteří chtějí přijet jen na jednu noc. Máme raději delší pobyty, když už se uklízí pokoj, pere povlečení a tak. Také si to tu více užijete a více se poznáme :-)
Pokud to jinak nejde:

pobyt 1 noc (bez ohledu na roční dobu)
dospělý.............600,-Kč za noc

dítě 4-15let.......300,-Kč za noc

Může se stát, že je pro vás udaná cena moc. Napište nám předem, kolik vás je a kolik můžete platit a my vám sdělíme, zda a za jakých podmínek je to možné k oboustranné spokojenosti (například vlastní spacák, více lidí v jedné místnosti, vlastní úklid pokoje atp.). Rádi bychom byli dostupní všem!

(Ještě vybíráme povinně poplatek na rekreaci a ubytování od obce Nové Hamry, je to 16Kč na osobu a den, musí se vyplnit Vaše údaje (adresa, OP) a tento celý obnos pak odevzdáváme obci. My to z vašeho příspěvku odečteme a odvedeme.)
Mezi Jeleny je “ubytování v soukromí”. Pokud byste něco rádi měli jinak nebo chtěli zlepšit, nebojte se to říci. Rádi věci děláme za pochodu nebo na impuls okolí :-)

Pokud něco nefunguje, je rozbité, nějakým způsem nevyhovující, hlaste to prosím! Často to zjistíme až po dlouhé době, pokud nám to nikdo neřekne:-)


Mohou k vám psi?

Ano. Anbu a děti se psů trochu bojí, takže žádné volné pobíhání po domě prosím. Do "naší" kuchyně také nesmí. Venku máme na volno slepice, v ohradě alpaky a koně - dovnitř určitě nesmí. Takže záleží na psovi, ale většinou si ho musíte hlídat. Cena za psa je v ceníku.

Topení:
Všude topíme dřevem a ekobriketami z dřevěných pilin. Řekli jsme NE jakékoliv (i třeba moderní a “ekologické”) variantě, ve které figurovalo uhlí. Výsledek je, že topení v celém domě je náročnější a dražší:-) Patří to k drsnému životu v horách, prosíme vás o trochu shovívavosti, chodby třeba vytápět nemůžeme, v noci může teplota trochu klesnout (máme teplé peřiny!)...


Je vaše místo vhodné pro malé děti?
Ano, jezdí sem hodně malých dětí, opakovaně, nejmladší zde bylo šestitýdenní miminko. Záleží hlavně na rodičích. Je tu celkem zima a dost věcí je provizorních. Na druhou stranu se nemusíte moc bát, že děti něco ušpiní nebo zničí:-)

Jak s vařením?
Můžete využívat libovolně kuchyň. Sobotní večery vaříme společnou indickou (většinou vegetariánskou)

večeři s našimi hosty, můžete se přidat, není to nic oficiálního, je to přátelské, příspěvek dobrovolný a libovolný :-)


Pokud jedete autem, můžete vzít menší nákup (napíšeme v mailu, co konkrétně). My sami jezdíme na nákup “do civilizace” ca 1x-2xtýdně, chceme šetřit životní prostředí a náš čas:-) Nákup si pak odečtete při placení.

Budete chtít s něčím pomoci?

Klidně si jen nerušeně užívejte dovolené, určitě nám pomáhat nemusíte a ani to neočekáváme! (Pokud ale opravdu hodně chcete pomáhat, určitě se nějaká práce najde:-)))

Můžeme s alpakama na procházku? Jezdit na koni?
Určitě můžete. Nečekejte ale žádný velký výlet, ony jsou vcelku líné :-) Malou procházku ano, pokud se na ni hodně těšíte, radši to zmiňte při rezervaci ubytování a který den by byl nejlepší. 
Koně jsou zatím jen pro nás :-) Jsou neobsednutí a pomalu je trénujeme.

Jak se k Vám dostaneme v zimě, je to možné autem, jsou potřeba řetězy?


Silnice je sice upravována pouze plužením, ale vždy se k nám všichni dostali. Sněhové řetězy zatím nikdo nenasadil, ale raději je v kufru mít můžete. Stoupání je naprosto pozvolné, ale je pravda, že občas jsou ve sněhu vyjeté nepříjemné koleje (z jara, když tají ledy).Můžeme vás kontaktovat po telefonu?

Ne. Nemáme tu signál (žádného operátora), ani tu nelze zavést pevná linka. Můžete napsat SMS na 605840491, ale čteme to jednou za několik dnů. Pokud máte whatsapp, kontaktujte nás na stejném čísle. Nebo pište e-mail - mezijeleny@gmail.com


Nemůžete od nás kontaktovat rodinu a přátele, předem s tím počítejte:-)

Pokud budete potřebovat na signál, je asi 300m od baráku, na SMS stačí, na volání je to jak kdy, záleží také na počasí. Internet máme přes speciální satelit, je velmi omezený, ale pokud potřebujete napsat mail nebo něco takového, klidně můžete k nám na počítač, s tím není problém:-) Heslo na wifi nedáváme, z výše uvedených důvodů, máme omezený příděl dat na měsíc.Závěrem:

Naše místo není dokonalé a ani o to neusilujeme. Je to místo, kde můžete cítit skutečný život. Některé věci jsou tu na první pohled obtížnější, ale ve skutečnosti je zde život jednodušší. Je to taková naše malá Indie, i když je tu trochu chladněji:-)Již se na Vás těšíme!

Alice, Anbu, Žofka, Amala


Chcete vědět, kdy je v Jelení volno? Mrkněte na náš kalendář!Mezi Jeleny


facebook, instagram, twitter: @mezijeleny

Tel.: +420 605 840 491 (pouze whatsapp, není signál)Blog po indicku: http://indicky.blogspot.cz

No comments:

Post a Comment