Informace k ubytování v Jelení

Potřebné informace, doporučení, odpovědi na časté otázky...

Co důležitého s sebou:
- Teplé oblečení (i v létě). Jelení má studené klima, jsme 860 m n.m., hodně tu fouká. Na chodbách je zima, i když se topí.
- Přezůvky (pantofle)
- Ručníky (můžeme dodat, když nebudete mít)
- Pokud by vás bylo nad 40 lidí, napsala bych vám, ať si část z vás vezme spacáky. Jinak jsou samozřejmostí povlečené peřiny a polštáře. Může tu být v noci chladněji, k dispozici jsou další deky na chodbě v peřiňáku.Jakou máte kapacitu? Jak vypadá ubytování?

Spaní:
Máme 9 pokojů. Většinou u nás tedy bývá do 8-9 párů/rodin/jiných jednotek. V případě potřeby jsou však 3 z těchto pokojů velkokapacitní, tedy pro velké a skromné uzavřené skupiny (skauti, školy a další) máme až 50 lůžek. 

V prvním patře jsou čtyři pokoje, počet lůžek 3, 5, 4, 3-4.

V druhém patře jsou dva třílůžkové pokoje.

V přízemí jsou 3 pokoje, kde je 5-ti letiště s palandou (5 lůžek dole a 5 nahoře). Teoreticky se do každého tohoto pokoje vejde až 10 lidí, ale tolik lidí zde spí málokdy.


Sociální zařízení
: společné

V druhém patře je pouze záchod. V prvním patře je hezká společná koupelna (vana a záchod). 

V přízemí jsou zprovozněné (ale ne moc hezké) mužské záchody 3x, dámské záchody 2x, mužské sprchy 3x a dámské sprchy 3x.

Další:

V přízemí je kuchyňka pro hosty, navazující na společenskou místnost/jídelnu s krbem. V kuchyni je plynový 4-vařič a elektrická trouba, dostatek nádobí.
V domě není mikrovlnka.
V přízemí máme tělocvičnu/hernu pro děti.

Platí se záloha? Je vratná?
Ano, v roce 2018 jsme zavedli placení záloh :-)))) Platí se 50% celkové ceny za ubytování na účet 2701834218/2010 s variabilním symbolem data příjezdu (ddmmrrrr). Záloha je pro nás zárukou, že opravdu přijedete a máme vaši rezervaci brát vážně. Je vratná při zrušení pobytu více než 50 dní před zahájením pobytu. Jinak je použitá jako storno poplatek.


Kolik máme zaplatit?

Pomalu se měníme...Ať chceme nebo ne :-))) Nejdříve lidé platili kolik chtěli. Byli jsme s tím spokojení a splnilo to svůj účel, až do ledna 2017, kdy bylo -30 stupňů a lidi platili málo :-D Topíme dřevem nebo ekobriketami, protopíme opravdu hodně, topíme někdy až 10 měsíců v roce. Také postupně dům zlepšujeme a zvětšujeme obytnou část. Máme nyní společenskou místnost, kuchyň pro hosty, tělocvičnu/hernu. Všechny prostory vytápíme, uklízíme. Po spočtení nákladů (které jsou tady vyšší vzhledem k odlehlosti) nám vychází tato cena a doufáme, že ji lidi budou akceptovat a rozumět nám. Naši hosté jezdí hlavně za kouzlem tohoto místa a domu, za našimi zvířaty, za společným indickým vařením, za naprostým klidem. Má to tu zvláštní atmosféru a genius loci.

Pořád je ještě hodně práce před námi, dům byl 17let neobydlen a je to znát. Nábytek i některé koberce jsou darované. Nečekejte prosím žádný luxus. Zase se nemusíte bát, že něco cenného zničíte :-)))

Tak konečně ty ceny:

pobyt 2-3 noci
dospělý.............450,- Kč za noc
dítě 4-15let.......250,- Kč za noc

4 a více nocí
dospělý.............400,- Kč za noc
dítě 4-15let.......200,- Kč za noc
Pes....................200,- Kč za celý pobyt (za úklid navíc)
(přečtěte si info níže ohledně psů)

Poznámka: tyto ceny jsou navýšeny nyní, v reakci na zvyšování nákladů :-((( proto pokud jste rezervovali před 12.5.2022, máte ještě předchozí ceny. 

Pokud je pokoj obsazen pouze jednou osobou, je příplatek 100 Kč za den (nebo když vám dáme menší pokojíček, vezmete si spacák - pak je to možné i bez příplatku:-)

Snídaně nejsou v ceně a není možné je objednat. Můžete ale používat kuchyňku :-)

Někteří chtějí přijet jen na jednu noc. Máme raději delší pobyty, když už se uklízí pokoj, pere povlečení a tak. Také si to tu více užijete a více se poznáme :-)
Pokud to jinak nejde:

pobyt 1 noc (bez ohledu na roční dobu)
dospělý.............600,-Kč za noc

dítě 4-15let.......300,-Kč za noc

Může se stát, že je pro vás udaná cena moc. Napište nám předem, kolik vás je a kolik můžete platit a my vám sdělíme, zda a za jakých podmínek je to možné k oboustranné spokojenosti (například vlastní spacák, více lidí v jedné místnosti, vlastní úklid pokoje atp.). Rádi bychom byli dostupní všem!

Ještě vybíráme povinně poplatek na rekreaci a ubytování od obce Nové Hamry, je to 16Kč na osobu a den, musí se vyplnit Vaše údaje (adresa, OP) a tento celý obnos pak odevzdáváme obci. My to z vašeho příspěvku odečteme a odvedeme, neplatíte nic navíc!

Mezi Jeleny je “ubytování v soukromí”. Pokud byste něco rádi měli jinak nebo chtěli zlepšit, nebojte se to říci. Rádi věci děláme za pochodu nebo na impuls okolí :-)

Pokud něco nefunguje, je rozbité, nějakým způsobem nevyhovující, hlaste to prosím! Často to zjistíme až po dlouhé době, pokud nám to nikdo neřekne... díky :-)


Mohou k vám psi?

Ano. Někteří lidé se mohou psů bát, prosíme nenechte pejsky volně pobírat po domě. Do "naší" kuchyně nesmí psi vůbec. Venku máme na volno slepice a kočky, v ohradě alpaky a koně. Záleží na psovi, ale většinou si ho musíte trochu hlídat i venku. Cena za psa je 200 Kč celkem, za libovolně dlouhý pobyt.

Topení:
Všude topíme dřevem a ekobriketami z dřevěných pilin. Řekli jsme NE jakékoliv (i třeba moderní a “ekologické”) variantě, ve které figurovalo uhlí. Výsledek je, že topení v celém domě je náročnější a dražší :-) Patří to k drsnému životu v horách, prosíme vás o trochu shovívavosti, chodby třeba vytápět nemůžeme, v noci může teplota trochu klesnout (máme teplé peřiny!)...


Je vaše místo vhodné pro malé děti?
Ano, jezdí sem hodně malých dětí, opakovaně, nejmladší zde bylo šestitýdenní miminko. Záleží hlavně na rodičích. Je tu celkem zima a dost věcí je provizorních. Na druhou stranu se nemusíte moc bát, že děti něco ušpiní nebo zničí:-)

Jak s vařením?
Můžete využívat libovolně kuchyň. Sobotní večery vaříme společnou indickou (většinou vegetariánskou) večeři s našimi hosty, můžete se přidat, není to nic oficiálního, je to přátelské, příspěvek dobrovolný a libovolný :-)

Pokud jedete autem, můžete vzít menší nákup (napíšeme v mailu nebo na whatsappu, co konkrétně). My sami jezdíme na nákup “do civilizace” ca 1x-2xtýdně, chceme šetřit životní prostředí a náš čas:-) Nákup si pak odečtete při placení.

Budete chtít s něčím pomoci?

Klidně si jen nerušeně užívejte dovolené, určitě nám pomáhat nemusíte a ani to neočekáváme! (Pokud ale opravdu hodně chcete pomáhat, určitě se nějaká práce najde :-))

Můžeme s alpakama na procházku? Povozit se na koni?

Ano, můžete, zmiňte to prosím při rezervaci :-)


  • Procházka s alpakami a koňmi - vyvedení, česání, procházka, celkem ca 1,5 h, se všemi ubytovanými najednou (dobrovolný příspěvek na krmení zvířat)
  • Pokud chcete 1x soukromou procházku s alpakami (bez ježdění na koni) jen pro vás, napište nám to prosím předem, cena pro ubytované je 500,- Kč. 
  • Také můžete využít další soukromé procházky - dle ceníku v záložce “Koně a alpaky”.

Ježdění na koni pro děti je ca od 3-4 let a doporučujeme vzít si vlastní helmu, klidně cyklo. Pokud se chtějí povozit i dospělí, tak max do 75 kg váhy. Nejde o klasickou vyjížďku, ale jen takové povození, zážitkový kontakt s koněm v přírodě :-)


Jak se k Vám dostaneme v zimě, je to možné autem, jsou potřeba řetězy?

Silnice z Nových Hamrů na Jelení je sice upravována pouze plužením, ale vždy se k nám všichni dostali bez problémů. Sněhové řetězy potřebovat nebudete. Stoupání je naprosto pozvolné a cesta široká. Jen občas jsou ve sněhu vyjeté nepříjemné koleje (z jara, když tají ledy).

POZOR: V zimě jeďte vždy jen po trase Nejdek - Nové Hamry - Jelení. Trasa přes Horní Blatnou nebo z druhé strany přes Přebuz se neudržuje! Také nedoporučujeme v zimě jet z Nejdku přes Tisovou (prudký kopec).Můžeme vás kontaktovat po telefonu?

Občas. Nemáme tu signál (žádného operátora), ani tu nelze zavést pevná linka. Nově máme číslo napojené přes internet a můžete se mně i dovolat. Preferuji ale zprávy na whatsapp nebo mail - 776 135 366 a mezijeleny@gmail.com .


Nemůžete od nás kontaktovat rodinu a přátele, předem s tím počítejte:-)

Pokud budete potřebovat na signál, je asi 300m od baráku, na SMS stačí, na volání je to jak kdy, záleží také na počasí. 

Internet máme přes speciální satelit, je velmi omezený, heslo na wifi nedáváme, z výše uvedených důvodů, máme omezený příděl dat na měsíc. Když je něco důležitého, můžete si zavolat/napsat z našeho mobilu.Závěrem:

Naše místo není dokonalé a ani o to neusilujeme. Je to místo, kde můžete cítit skutečný život. Některé věci jsou tu na první pohled obtížnější, ale ve skutečnosti je zde život jednodušší. Je to taková naše malá Indie, i když je tu trochu chladněji:-)Již se na Vás těšíme!

Alice, Anbu, Žofka, Amala


Chcete vědět, kdy je v Jelení volno? Mrkněte na náš kalendář!Mezi Jeleny


facebook, instagram @mezijeleny

Tel.: +420 776 135 366 (pouze whatsapp, není signál)


No comments:

Post a Comment