Pages

Alpaky a koně

 Alpaky a koně v Jelení


V Jelení máme od roku 2018 dvě lamy alpaky (Bert a Damaian) a dva koně (Ginevra a Pandora). Nejdříve jsme půjčovali alpaky lidem na procházky, to se ale změnilo. Alpaky více přirostli ke koním a nyní se od nich nechtějí samy hnout. Můžeme nechat doma alpaky a jít ven s koňmi, ale ne naopak. Děláme tedy procházky společné.


Celodenní výlet se zvířaty - můžete rezervovat termíny od 20.4.2020Pročetli jsme si podmínky pro sportování v přírodě a něco jsme vymysleli! Něco, co jsme sami v době karantény vyzkoušeli na vlastní kůži
 🙂 Takže od nyní do konce června chceme nabídnout alespoň jednodenní program s našimi zvířaty a to pro maximálně 2 osoby najednou. Nebo pro jednu menší rodinu, která spolu žije v jedné domácnosti. Roušky s sebou (v lese je odložíme 🙂).

Jak to bude probíhat? Přijedete k nám ca v 10h (nebo dle dohody) a vezmete si s sebou věci na výlet, zabalený vlastní oběd a pití. Půjdeme ke zvířatům a představíme vám naše dva koně (irský cob) a lamy alpaky, jak se chovají, jaká je jejich osobnost (každý je jiný!). Zkusíte si je k sobě přivolat a navázat s nimi komunikaci. Vysvětlíme vám základy přirozené komunikace s koni. Přivedeme zvířata před dům, kde je společně vyčistíme, koním dáme dečky (místo sedla), mohou nám nést také nějaké batohy.

Kolem 11:30 vyrazíme na společný výlet. Pro zájemce může být procházka částečně meditační, napojení se na přítomný okamžik se zvířaty a přírodou. To, co se v komunikaci se zvířaty naučíte, můžete později využít i ve vašem běžném životě, například ve vztazích. Procházka bude spíše pomalejší, se spousty zastávkami, kdo chce, může si zkusit pomalou jízdu na koni bez sedla. Kolem 13h uděláme někde u potoka zastávku na oběd, tedy piknik z vlastních zásob...koně se zatím budou pást…
Na pěkném místě a v dobrém světle můžeme nafotit nějaké hezké fotky, klidně také umělecké romantické fotky, můžete si na to vzít libovolný převlek/kostým. Anbu je později upraví a zašle vám je v dobré kvalitě.

Výlet může být 4-10km, podle toho, jak budete chtít, jak máte staré děti atd.
Předpokládaný návrat je v 17h nebo dle dohody.

Cena je 2400,- za celodenní program pro skupinu. 

   

    

    


No comments:

Post a Comment